İşimiz, işinize yarayacak eğitimi vermek.

Sunum İletişiminin İncelikleri

Kategori
İletişim
Eğitmen
Tamer Kütükçü
0 Değerlendirme

Eğitim Açıklaması


Hap Bilgisi

Hap Adı: Sunumix

Ne İşe Yarar: Sunumlarda bireylerin fikirlerini tam olarak yansıtarak karşısındakileri ikna etmesini ve etkili iletişim kurmasını sağlar. İş hayatının rutin dinamikleri arasında yer alan ve 21. yüzyılın çetin rekabetçi atmosferi ile daha da kritik bir konuma gelen sunum (prezentasyon) iletişiminin inceliklerini gösterir. 

İçeriğindeki Etkin Maddeler: Sunum ve brifinglerde -içeriği ne olursa olsun- her türlü söylemi etkin bir biçimde kurma yöntemleri (sunumun/brifingin her aşamasına ilişkin dikkatler, taktikler ve ihtarlar), sunuma yönelik ikaz ve taktikler

Uygunluğu: İş hayatında sözel (y)etkinliğin çalışma performansını bir biçimde belirlediği hemen herkes, daha özelde her kademede yöneticiler, ilgili birim müdürleri, kurumsal iletişim birimi, halkla ilişkiler birimi, müşteri ve satış temsilciliği birimi, reklam ve tanıtım birimi çalışanları

Faydaları

Tamer Kütükçü, bir akademisyen (Sabancı Üniversitesi) ve araştırmacı olarak, “Sunumix” Hap Eğitim ile iş hayatının sunum iletişimi bağlamdaki ihtiyaçlarına, iletişim alanında yapılan çalışmaları kendi uzmanlık alanı olan dilin incelikleri ile sentezleyerek çözüm yolları üretiyor. 

Bu Hap Eğitim Sayesinde: 

  • Profesyonel sunum yapmanın inceliklerini, stratejilerini ve kritik noktalarını öğreneceksiniz.
  • İnovatif çalışmalarda ve yeni projelerde klasik sunumun yerine özel sunum teknikleri bakış açısı kazanacaksınız.
  • Her aşamasını kontrol ederek yapacağınız, iyi yönetilen ve yetkin sunumlarla düşüncelerinizi çok daha etkili bir biçimde karşı tarafa iletebilecek, bu sayede fikirlerinizi çok daha kolay kabul edilebilir hale getirebileceksiniz.
  • Edineceğiniz tüm bu yetiler sayesinde, gerek muhatabınız gerekse iş çevrenizdeki kişiler nezdinde “çok daha saygı uyandıran bir kişi” haline gelebileceksiniz.

“Sunum ve müzakerelerinizde iknayı, -doğru belirlenmiş- argümanlarınızın gücü ve –tümü de yerli yerinde konuşlanmış- sözcükleriniz büyüsü ile temin edebilirsiniz.”

Tamer Kütükçü

Yazar Hakkında

  • Tamer Kütükçü

    Tamer Kütükçü, Boğaziçi Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde öğrenim gördü, yüksek lisans ve doktoraya da aynı bölümde devam etti. Edebiyat eğitiminin yanı sıra, lise yıllarında Bakırköylü eski ses sanatkârlarından Figen Haceroğlu’dan repertuar, fakülte yıllarında ise müzikolog-besteci Gönül Paçacı’dan Türk müziği tarihi ve sosyolojisi dersleri aldı. Bir taraftan da Murahtan Mungan’ın yaratıcı yazım çalışmalarına devam etti. Türk edebiyatı ile müziği ilgi alanlarının başlıcalarını oluştururken, her iki alanda da kayda değer ölçüde (2020 itibariyle sayıları 100’ü aşan) yayıma imza attı; pek çoğu hikâye, makale yazarlığı ve eğitim alanında olmak kaydıyla on sekiz ayrı ödül aldı. Sonradan merak sardığı iletişim konusunda yapılmış çalışmaları dikkatle inceleyerek, bunu kendi alanı olan dil ve yaratıcı yazarlıkla nasıl birleştirip imkânları genişletilmiş çözümler ortaya konabileceği hususunda kafa yordu. Halen Sabancı Üniversitesi’ndeki öğretim görevliliğini ve yanı sıra akademik çalışmalarını sürdürmektedir. Yazarın hâlihazırda yayımlanmış altı kitabı bulunmaktadır.