İşimiz, işinize yarayacak eğitimi vermek.

Stratejik Marka Yönetimi

Kategori
Liderlik
Eğitmen
Mürsel Ferhat SAĞLAM
0 Değerlendirme

Eğitim Açıklaması


Hap Bilgisi

Hap Adı: Stramark

Ne İşe Yarar: Şu bir gerçek ki dijital çağda, her şey çok hızlı bir biçimde değişiyor ve dönüşüyor. Bu da işin “nasıl”ına yönelik aksiyon almanın önemini ortaya koyuyor. Bu kitap ise bütünleşik pazarlamanın kapsamına giren ve sürdürülebilir biçimde uygulandıkları takdirde markalaşmayı sağlayan kavramların, stratejik biçimde yönetilmesinin önemine ve marka yönetimi olgusuna dair “nasıl”lara yanıt vermektedir. 

İçeriğindeki Etkin Maddeler : Marka yönetimine dair kavramsal bilgi, strateji içeren ipuçları, yeni nesil marka yönetimi, marka yönetiminde strateji unsuru, marka yönetimine dair yeni nesil kavramlar. 

Uygunluğu: Pazarlama, iletişim, PR ve marka yönetimi gibi alanlar ile bu alanların kapsamına giren alt bilimlerde akademik kariyer yapmak isteyenler, marka yönetimi ve kurumsal iletişim gibi alanlarda sektörel kariyer hedefi olanlar, marka yönetimi alanında uzmanlaşmak isteyenler, marka yönetimi dinamiklerine hakim olmak isteyenler ve bu alanda uzmanlaşmak isteyenler için uygundur.

Faydaları

Mürsel Ferhat Sağlam Marka yönetimi kavramını “nedir” çıkmazından kurtararak “nasıl”a adapte eden ve bu yaparken de strateji olgusunu ön planda tutan bir ana disiplin olan “stratejik marka yönetimi” odağında giriş seviyesinde bilginin yer aldığı “Stramark” Hap Eğitimi ile bu alanda akademik ve/veya sektörel kariyer yapmayı düşünenler; toplamda 20 adımdan oluşan bir yol haritası elde ederek hem kavrama dair akademik bilgi edinecek hem de kavramın sektörel hayata olan faydalarını öğrenerek bu alanda kariyer yapma fırsatı yakalayacaklar. 

Bu Hap Eğitim Sayesinde: 

  • Stratejik marka yönetimi kavramının nasıl yapıldığını öğreneceksiniz
  • Stratejik marka yönetimi ile ilgili kavramsal yani teorik / akademik bilgi edineceksiniz.
  • Stratejik marka yönetiminin hangi disiplinlerden beslendiğini göreceksiniz.
  • Stratejik marka yönetimi oluşturan kavramlara dair fikir sahibi olacaksınız.
  • Stratejik marka yönetimi alanında kariyer yapmak için hangi yetkinliklere sahip olmanız gerektiğini öğreneceksiniz.
  • Stratejik marka yönetimi kavramına dair farkındalığınız artacak. 

“İyi bir yönetici ne zaman bırakacağını, iyi bir lider nasıl devam edeceğini bilir”

Mürsel Ferhat Sağlam

Yazar Hakkında

  • Mürsel Ferhat SAĞLAM

    Mürsel Ferhat Sağlam, 16 Nisan 1989 İstanbul doğumludur. Namık Kemal Üniversitesi Halkla İlişkiler & Tanıtım Bölümü, Beykent Üniversitesi Tarih Bölümü ve Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü ve Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler Ve Reklamcılık Bölümü mezunudur. Beykent Üniversitesi’nde Tarih alanında yüksek lisans yapmıştır. Akademik kariyerine Halkla İlişkiler ve Reklamcılık alanında doktora seviyesinde devam etmektedir. Türkiye’nin ilk Dijital Markalaşma Ajansı olan “Ajans Paradise” (2012), ve Türkiye’nin en çok okunan Bütünleşik Pazarlama ve İş - Ekonomi Mecrası “Branding Türkiye” (2018) Mürsel Ferhat Sağlam’ın girişimleri arasında yer almaktadır. Türkiye’deki birçok üniversitenin ve yatırım ağının danışma kurulunda mentor olarak bulunan Mürsel Ferhat Sağlam, hem girişimcilere hem de yatırımcılara strateji danışmanlığı yapmaktadır. KOBİ’lere ve internet girişimcilerine ise büyüme pazarlaması odağında danışmanlık veren Sağlam, yaptığı çalışmalarla ekosistemin gelişmesine ve büyümesine katkı sağlamasıyla bilinmektedir. Mürsel Ferhat Sağlam’ın hikâye, roman, şiir, eleştiri, deneme, araştırma, akademik, reklam, marka, pazarlama, sektörel olmak üzere farklı türlerde yayınlanmış kitapları bulunmaktadır. Ulusal ve uluslar arası birçok mecrada uzmanlık alanlarıyla ilgili çeşitli makaleler yazmış olan Sağlam, kamu ve özel sektördeki kurumlara sosyal medya iletişimi, içerik pazarlaması, stratejik marka yönetimi, girişimcilik, online itibar yönetimi, dijital kriz yönetimi ve dijital markalaşma konularında eğitimler ve konferanslar vermektedir. “Dijital Markalaşma”yı kavramsallaştırarak sosyal bilimlere ve iletişim literatürüne kazandıran Mürsel Ferhat Sağlam, bu alanda yazdığı makale ve kitaplarla, eğitim ve konferanslarla sektörün tüm dinamiğini yeniden yorumlamıştır. Dijital Markalaşma Eğitimi ise yüksek lisans formatında Mürsel Ferhat Sağlam hazırlanıp resmi mercilerce tescillenerek Dijital Markalaşma kavramının akademik düzeyde sürdürülebilirliği sağlanmıştır. Mürsel Ferhat Sağlam tarafından kavramsallaştırılan diğer terimler ise; 3F Fenomeni, Kurumsal İletişim 2.0, şeklindedir.