İşimiz, işinize yarayacak eğitimi vermek.

Kurumsallaşmanın Temel Değerleri

Kategori
Liderlik
Eğitmen
Ahmet Emre Aköz
0 Değerlendirme

Eğitim Açıklaması


Hap Bilgisi

Hap Adı: “Kurumsal”

Ne İşe Yarar: Sürdürülebilir başarı için gereken kurumsallaşma kavramını anlatır ve 6 temel değer yoluyla sistematize etmeye yarar.

İçeriğindeki Etkin Maddeler: Kurumsallaşma kavramının temelleri,  kurumsallaşma’nın 6 temel değeri, sürdürülebilir kurumsallaşma sürecine hizmet eden uygulamalı yol haritası, mini şirket analizi ve öncelik belirleme uygulaması

Uygunluğu: Yöneticiler ve yöneticiliği hedefleyenler

Faydaları

Ahmet Emre Aköz, birçok farklı şirkette ilk elden denenmiş ve başarıya ulaşmış kurumsallaşma yöntemlerine bir bütün olarak bakmanızı sağlayacak ve kurumsallaşmanın 6 temel değeriyle bu değerlerin şirketlerde nasıl sürdürülebilir şekilde uygulanabileceğini aktaracak.

Bu Hap Eğitim sayesinde:

  • Kurumsallaşma kavramının detaylarını ve adımlarını öğreneceksiniz.
  • Kurumsal bir sistemin öğelerinin neler olduğunu ve nasıl uygulanması gerektiğini göreceksiniz.
  • Kurumsallaşma için dikkat edilmesi gereken 6 temel değeri öğreneceksiniz.
  • Uygulamalı eğitim ile şirketinizin kurumsallaşma değerlerine yönelik bakış açısı kazanacak, şirketinizi bu açıdan değerlendirme kabiliyetini kazanacaksınız. 
  • SWOT analiziyle paralel bir şekilde gelişim önceliklerinin neler olduğunu öğreneceksiniz.

Kurumsallaşma bir sonuç değil, bir süreç ve hiç bitmeyen bir gaye olarak görülmelidir.

Ahmet Emre Aköz

Yazar Hakkında

  • Ahmet Emre Aköz

    Kariyerime ilk adımı henüz yeni mezun bir idealist olarak yönetim danışmanlığı sektöründe attım. En alt seviyeden başlayarak, sürekli gözlemledim, okudum, denedim, yanlışlar yaptım ve bunların sonucunda öğrendim, öğrendim ve öğrenmenin hiç bitmediğini sonunda anladım. Yaklaşık 7 yıl boyunca Türkiye’nin dört bir yanında 50’yi aşkın şirketin kurumsallaşma projelerinde yer aldım. Birbirinden farklı sektör ve büyüklükteki şirketlerin kurumsallaşma seviyelerini artırma beklentilerine çözümler ürettim, onlarca eğitim verdim ve yol gösterdim. Danışmanlık sektöründe edindiğim deneyimleri “bilgi güçtür” düşüncesini yıkmak amacıyla “paylaşılan bilgi güçtür” mottosuyla “Şirketlerde Sistem Nasıl Kurulur?” isimli kitaba dönüştürdüm. Son 2 yıldır ise Dimes A.Ş.’nin başarılı kurumsallaşma yolculuğuna katkı sağlamak adına Süreç Geliştirme çalışmalarını yürütmek üzere masanın diğer tarafına geçtim. Bu süre zarfında Türkiye’de alanında bir ilk olan Süreç Yönetimi Platformu’nun kuruluşunda rol aldım. Bugün, yeni deneyim ve uygulamalarla gelişen iş dünyasının daha iyi sonuçlar elde etmesini sağlayacak yeni yöntemler üzerine okuyan, yazan ve eğitim veren bir idealist olarak hala öğreniyorum ve öğrendiklerimi paylaşmaya devam ediyorum.