İşimiz, işinize yarayacak eğitimi vermek.

Kurumsallaşma İçerisinde Süreç Yönetimi Uygulamaları

Kategori
Liderlik
Eğitmen
Ahmet Emre Aköz
0 Değerlendirme

Eğitim Açıklaması


Hap Bilgisi

Hap Adı: “Sureckur”

Ne İşe Yarar: Şirketlerde oturmuş sistemlerin kurulmasını, standartların ve iyi uygulama örneklerinin ortaya çıkmasını sağlar, kişilerden bağımsız olarak işleyebilen, ölçülebilen ve denetlenebilen sistem ve süreçlerin kurgulanmasını sağlar.

İçeriğindeki Etkin Maddeler: Süreç ve süreç yönetimi kavramı, süreç yönetiminde yol haritası, pratik süreç yönetimi uygulamaları ve şirkete ait süreç hiyerarşisi tasarım uygulaması

Uygunluğu:Kurumsallaşmada ilerlemek isteyen şirketler, yöneticiler, patronlar ve uygulayıcılar için geliştirilmiştir.

Faydaları

Ahmet Emre Aköz, süreç yönetimi kavramı, sistem kurma, geliştirme ve süreç yönetimi uygulama adımlarına ait en kritik noktaları katılımcılar ile paylaşacak, yapılacak uygulamalar ile şirketinize ait süreçlerin çerçevesinin belirlenmesini sağlayacaktır.

Bu Hap Eğitim sayesinde:

  • “Süreç Yönetimi” kavramını ve bu kavramın şirketler için neden gerekli olduğunu öğreneceksiniz.
  • “Süreç Yönetimi”nin uygulama adımlarını ve her bir adımda başarı için gereken kritik noktaları göreceksiniz.
  • Şirketiniz için doğru süreç çerçevesinin tanımlanması konusunda bilgi sahibi olacak ve Süreç Hiyerarşisi’nin belirlenmesini sağlayacaksınız.
  • “Süreç Yönetimi” kavramını yalnızca teorik olarak değil, şirket içinde uygulanabilir pratik adımlarla içselleştireceksiniz.

“Süreçlerle yönetim şirketlerin acil durumlarda başvuracağı kurtarıcı değil, sürdürülebilir başarı için daimi kullanılması gereken bir rehberdir.

Ahmet Emre Aköz

Yazar Hakkında

  • Ahmet Emre Aköz

    Kariyerime ilk adımı henüz yeni mezun bir idealist olarak yönetim danışmanlığı sektöründe attım. En alt seviyeden başlayarak, sürekli gözlemledim, okudum, denedim, yanlışlar yaptım ve bunların sonucunda öğrendim, öğrendim ve öğrenmenin hiç bitmediğini sonunda anladım. Yaklaşık 7 yıl boyunca Türkiye’nin dört bir yanında 50’yi aşkın şirketin kurumsallaşma projelerinde yer aldım. Birbirinden farklı sektör ve büyüklükteki şirketlerin kurumsallaşma seviyelerini artırma beklentilerine çözümler ürettim, onlarca eğitim verdim ve yol gösterdim. Danışmanlık sektöründe edindiğim deneyimleri “bilgi güçtür” düşüncesini yıkmak amacıyla “paylaşılan bilgi güçtür” mottosuyla “Şirketlerde Sistem Nasıl Kurulur?” isimli kitaba dönüştürdüm. Son 2 yıldır ise Dimes A.Ş.’nin başarılı kurumsallaşma yolculuğuna katkı sağlamak adına Süreç Geliştirme çalışmalarını yürütmek üzere masanın diğer tarafına geçtim. Bu süre zarfında Türkiye’de alanında bir ilk olan Süreç Yönetimi Platformu’nun kuruluşunda rol aldım. Bugün, yeni deneyim ve uygulamalarla gelişen iş dünyasının daha iyi sonuçlar elde etmesini sağlayacak yeni yöntemler üzerine okuyan, yazan ve eğitim veren bir idealist olarak hala öğreniyorum ve öğrendiklerimi paylaşmaya devam ediyorum.