İşimiz, işinize yarayacak eğitimi vermek.

Kervan Yolda Düzülür

Kategori
Strateji
Eğitmen
Mahir Çipil
0 Değerlendirme

Eğitim Açıklaması


Hap Bilgisi

Hap Adı: Vitamin KYD 

Ne İşe Yarar: Türkiye’de iş yönetmenin kolaylık ve zorluklarını örnekler üzerinden inceleyerek yönetim etkinliğini artırma fırsatı sunar.

İçeriğindeki Etkin Maddeler: Gerçek hayattan ve çok farklı sektörlerden proje örnekleri ile Türk iş hayatına etkin bakış içerir. Ayrıca objektif araştırmalara ve sektör yöneticilerinin tecrübelerine dayanan zenginleştirilmiş tespitler barındırır. 

Uygunluğu: Sektör fark etmeksizin yaptığı işi daha iyi yönetmek isteyen herkese uygundur. İster aç, ister tok karnına alınabilir.

Faydaları

Mahir Çipil, “Vitamin KYD” Hap Eğitim ile Türkiye’de işleri ve projeleri yürütürken diğer ülkelere kıyasla neleri farklı yaptığımız konusunun altını çiziyor, bu farklılıkların “yanlış” olarak kodlandığı algısını değiştirerek proje yönetimi sürecine yepyeni bir bakış açısı kazandırıyor. 

Bu Hap Eğitim Sayesinde: 

  • “Türk Tarzı İş Yönetimi”nin diğer ülkelere kıyasla neden farklı olduğu hakkında bilgi kazanacaksınız.
  • Dünyanın önde gelen proje yönetimi yöntemlerinden yola çıkarak, uygulanabilir ve pratik tavsiyeler eşliğinde kendinizi geliştirebileceksiniz. 
  • Yaşadığımız coğrafya ve kültürün getirdiği birtakım etkenlerin, iş hayatınızda aslında ne kadar güçlü kaslara dönüştüğünü keşfedeceksiniz. 
  • Bir okul projesinden üst düzey şirket projelerine kadar uygulanabilecek etkin yönetim yöntemlerini öğreneceksiniz. 

“Bir işe başlarken neden ‘hele bir başlayalım da gerisini bir şekilde hallederiz’ deme eğilimindeyiz?”

Mahir Çipil

Yazar Hakkında

  • Mahir Çipil

    Hacettepe Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olan ve iş idaresi yüksek lisansı (MBA) eğitimini ABD'de Cornell University ve İngiltere’de London Business School’da yapan Mahir Çipil, halen Vienna Insurance Group/Ray Sigorta’da Pazarlama & İş Geliştirme Direktörü ve ayrıca İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak görev yapıyor. Kariyerine başladığı Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı'nda Dış Ekonomik İlişkiler Genel Müdürlüğü ve Sigortacılık Genel Müdürlüğü’nde 10 yıl boyunca çok sayıda yerli ve uluslararası projeyi yönetti. Daha sonra Avrupa’nın önde gelen sigorta grupları arasında yer alan Groupama, Zurich ve Vienna Insurance Group’ta strateji, proje yönetimi, hasar, operasyon, pazarlama, dijital kanallar gibi çok farklı fonksiyonların üst düzey yöneticiliğini yaptı. Bugüne kadar çeşitli üniversitelerde ve kuruluşlarda pazarlama, satış, dijital dönüşüm, proje yönetimi, risk yönetimi ve sigortacılık gibi konularda eğitimler veren Mahir Çipil'in dördü akademik olmak üzere sekiz kitabı bulunuyor.