İşimiz, işinize yarayacak eğitimi vermek.

Dijital Markalaşma

Kategori
Liderlik
Eğitmen
Mürsel Ferhat SAĞLAM
0 Değerlendirme

Eğitim Açıklaması


Hap Bilgisi

Hap Adı: Dijimar

Ne İşe Yarar: Yeni nesil bir kavram olan ve Türk bir uzman tarafından kavramsallaştırılarak literatüre kazandırılan  dijital markalaşma odağında “nedir?”, “nasıl?”, “niye?” sorularına yanıt verir. 

İçeriğindeki Etkin Maddeler : Dijital markalaşmaya giriş, dijital markalaşmanın kapsamı, dijital markalaşma kavramının hikayesi, dijital markalaşma odağında kavramsal bilgi, dijital markalaşmaya dair pratik bilgi, dijital markalaşmanın önemi, multidisipliner bakış açısı.

Uygunluğu: Dijital markalaşma alanında akademik kariyer yapmak isteyenler, dijital markalaşma alanında sektörel kariyer yapmak isteyenler, dijital pazarlama alanında uzmanlaşmak isteyenler, marka yönetimi – iletişimi alanında uzmanlaşmak isteyenler için uygundur. 

Faydaları

Mürsel Ferhat Sağlam tarafından kavramsallaştırılarak literatüre kazandırılan ve hem akademik hem de sektörel içeriklerle beslenerek sürekli bir şekilde geliştirilen dijital markalaşma odağında giriş seviyesinde bilginin yer aldığı “Dijimar” Hap Eğitimi ile bu alanda akademik ve/veya sektörel kariyer yapmayı düşünenler; bir yol haritası elde ederek hem kavrama dair akademik bilgi edinecek hem de kavramın sektörel hayata olan artılarını öğrenerek bu alanda kariyer yapma fırsatı yakalayacaklar.

Bu Hap Eğitim Sayesinde: 

  • Dijital markalaşma kavramının nasıl doğduğunu öğreneceksiniz.
  • Dijital markalaşma ile ilgili kavramsal yani teorik / akademik bilgi edineceksiniz.
  • Dijital markalaşmanın hangi disiplinlerden beslendiğini göreceksiniz.
  • Dijital markalaşmayı oluşturan kavramlara dair fikir sahibi olacaksınız.
  • Dijital markalaşma alanında kariyer yapmak için hangi yetkinliklere sahip olmanız gerektiğini öğreneceksiniz.
  • Dijital markalaşma kavramına dair farkındalığınız artacak. 
  • Yeni bir kavram olduğu için dijital markalaşma kavramını akademik ve sektörel olarak besleyebilme ayrıcalığı için bu konuda yapmanız gerekenleri keşfedeceksiniz. 

“İyi bir yönetici ne zaman bırakacağını, iyi bir lider nasıl devam edeceğini bilir”

Mürsel Ferhat Sağlam

Yazar Hakkında

  • Mürsel Ferhat SAĞLAM

    Mürsel Ferhat Sağlam, 16 Nisan 1989 İstanbul doğumludur. Namık Kemal Üniversitesi Halkla İlişkiler & Tanıtım Bölümü, Beykent Üniversitesi Tarih Bölümü ve Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü ve Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler Ve Reklamcılık Bölümü mezunudur. Beykent Üniversitesi’nde Tarih alanında yüksek lisans yapmıştır. Akademik kariyerine Halkla İlişkiler ve Reklamcılık alanında doktora seviyesinde devam etmektedir. Türkiye’nin ilk Dijital Markalaşma Ajansı olan “Ajans Paradise” (2012), ve Türkiye’nin en çok okunan Bütünleşik Pazarlama ve İş - Ekonomi Mecrası “Branding Türkiye” (2018) Mürsel Ferhat Sağlam’ın girişimleri arasında yer almaktadır. Türkiye’deki birçok üniversitenin ve yatırım ağının danışma kurulunda mentor olarak bulunan Mürsel Ferhat Sağlam, hem girişimcilere hem de yatırımcılara strateji danışmanlığı yapmaktadır. KOBİ’lere ve internet girişimcilerine ise büyüme pazarlaması odağında danışmanlık veren Sağlam, yaptığı çalışmalarla ekosistemin gelişmesine ve büyümesine katkı sağlamasıyla bilinmektedir. Mürsel Ferhat Sağlam’ın hikâye, roman, şiir, eleştiri, deneme, araştırma, akademik, reklam, marka, pazarlama, sektörel olmak üzere farklı türlerde yayınlanmış kitapları bulunmaktadır. Ulusal ve uluslar arası birçok mecrada uzmanlık alanlarıyla ilgili çeşitli makaleler yazmış olan Sağlam, kamu ve özel sektördeki kurumlara sosyal medya iletişimi, içerik pazarlaması, stratejik marka yönetimi, girişimcilik, online itibar yönetimi, dijital kriz yönetimi ve dijital markalaşma konularında eğitimler ve konferanslar vermektedir. “Dijital Markalaşma”yı kavramsallaştırarak sosyal bilimlere ve iletişim literatürüne kazandıran Mürsel Ferhat Sağlam, bu alanda yazdığı makale ve kitaplarla, eğitim ve konferanslarla sektörün tüm dinamiğini yeniden yorumlamıştır. Dijital Markalaşma Eğitimi ise yüksek lisans formatında Mürsel Ferhat Sağlam hazırlanıp resmi mercilerce tescillenerek Dijital Markalaşma kavramının akademik düzeyde sürdürülebilirliği sağlanmıştır. Mürsel Ferhat Sağlam tarafından kavramsallaştırılan diğer terimler ise; 3F Fenomeni, Kurumsal İletişim 2.0, şeklindedir.