İşimiz, işinize yarayacak eğitimi vermek.

Anonim Şirketler Hukuku

Kategori
Hukuk
Eğitmen
Aydın Alber Yüce
0 Değerlendirme

Eğitim Açıklaması


Hap Bilgisi

Hap Adı: Akademik Bakış

Ne İşe Yarar: Kullanıcıların iş hayatında karşılaştıkları hukukî sorunlara yönelik teori ve pratiği bir araya getirir, verimli yöntemler ile çözümler.

İçeriğindeki Etkin Maddeler: Şirketlerin karşılaşabileceği hukukî sorunlar, bu sorulara teorik ve pratik bakış açıları, bu sorunlara yönelik geliştirilebilecek uygulanabilir, pratik ve kolay çözümler, sorunlar üzerine katılımcılar ile gerçekleştirilen interaktif çözümleme deneyimleri

Uygunluğu: İş hayatında karşılaşılan hukuki sorunları tanımlamakta güçlük çeken, bu yüzden ekonomik faaliyetleri sekteye uğrayan ve bu sorunlardan hızla kurtulmak isteyen herkes için uygundur. 

Faydaları

Aydın Alber Yüce, “Hukuksal” Hap Eğitim ile katılımcıların karşılaştıkları ya da karşılaşabilecekleri başlıca hukukî sorunlar hakkında katılımcıları bilgilendirecek ve ticaret hukukunun önemli konularına değinecektir. 

Bu Hap Eğitim Sayesinde: 

  • Anonim şirketler hukukunun temel konuları hakkında derinlemesine bilgi sahibi olacaksınız. 
  • Anonim şirket organlarının görev ve yetkileri, aldıkları kararların hukukî geçerliliği ve bu kararların şirketin iktisadi geleceği anlamında kritik bir rol oynadığı konularında detaylı bilgiye ulaşacaksınız. 
  • Yönetim kurulu yetki sınırlarının çerçevesini çizebileceksiniz. 
  • Hukukî sorunlara pratik çözümler geliştirirken teorik nitelendirmenin önemini kavrayacaksınız.
  • İş dünyasında hukukî problemlerin nasıl çözüleceğini uygulamalı olarak deneyimleyeceksiniz. 

“Eksiksiz ve doğru bir yöntemle ele alındığı sürece çözülemeyecek hukukî sorun yoktur.”

Aydın Alber Yüce

Yazar Hakkında

  • Aydın Alber Yüce

    Aydın Alber Yüce, 1987 yılında Trabzon’un Çaykara ilçesinde dünyaya gelmiştir. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamlamıştır. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2010 yılında mezun olmuştur. İstanbul Barosu’na kayıtlı stajyer avukat olarak yaklaşık 1 yıl kadar avukatlık stajı yaptıktan sonra 2011 yılında Erciyes Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ticaret Hukuku Anabilim Dalına araştırma görevlisi olarak atanmıştır. 2011 yılında Erciyes Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde başladığı yüksek lisans eğitimini “Anonim Şirketlerde Yönetim Kurulu Kararlarının Butlanı” isimli teziyle tamamlamıştır. Bu tez, sonrasında aynı isimle kitap olarak da yayınlanmıştır. Aydın Alber Yüce, yüksek lisansının ardından 2013 senesinde Erciyes Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde başladığı doktora eğitimini 27 Ekim 2020’de tamamlayarak “Anonim Şirketlerde Sermaye Borcunun Takas Yoluyla Ödenmesi” isimli teziyle doktor unvanını almaya hak kazanmıştır. Yazarın ayrıca, şirketler hukuku, taşıma hukuku ve sermaye piyasası hukuku alanlarında yayınlaşmış makaleleri bulunmaktadır. Halen Erciyes Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ticaret Hukuku Anabilim Dalında araştırma görevlisi olarak çalışan Aydın Alber Yüce, İngilizce ve Almanca bilmektedir. Yazar, evli ve bir çocuk babasıdır.