İşimiz, işinize yarayacak eğitimi vermek.

Yönetim Bilimi ve Çağdaş Yönetim Teknikleri

Kategori
Liderlik
Eğitmen
Bekir Parlak

Eğitim Açıklaması

Hap Bilgisi

Hap Adı: Dönüştürücü

Ne İşe YararKullanım gereksinimi ve şekline göre kullanıcılara; yönetimsel hastalıklara, örgütsel sorunlara, konjonktürel ve kronik krizlere karşı etkili bir savunma becerisi ve bunların üstesinden gelme yeteneği kazandırır.

İçeriğindeki Etkin Maddeler

Kuramsal bilgi, kavramsal çerçeve, kategorik tasnif, karşılaştırmalı analiz, güncel konular, bilinen sorunlara karşı yeni önlemler, bilinmeyen sorunlara karşı hazırlıklı olma materyali, yılların iş deneyimi, akademik birikim, hayattan dersler, iz bırakanların mirası, düşünürlerin öğütleri, geleceğe ilişkin öngörüler.

UygunluğuGünümüzün küreselleşen post-modern dünyasında küçük-orta-büyük ölçekli işletmelerin ve kuruluşların orta ve üst kademe yöneticileri, kendini lider hissedenler ve liderliğe hazırlananlar ile hangi konumda olursa olsun bulunduğu noktadan daha ileri gitme konusunda azmini kaybetmeyenler için uygundur. Kendi iç dünyasında ve dış dünyada yeni keşifler yapmayı isteyenler için kullanışlı bir kılavuz görevi görür. 

Faydaları

Prof. Dr. Bekir PARLAK; “Yönetim Bilimi ve Çağdaş Yönetim Teknikleri”ni konu alan “Dönüştürücü” Hap Eğitim ile sizleri, yaşadığımız dünyanın her yerinde etkileyen ya da etkilenen olarak iç içe olduğumuz ‘yönetim dünyası’nın, biraz gizemli ve çetrefilli fakat oldukça ilginç, sürükleyici, etkileyici paylaşım sürecine davet ediyor ve sizi bu dünyaya hazırlamayı hedefliyor. 

Bu Hap Eğitim Sayesinde: 

  • Akademik bakış açısıyla “yönetim, idare, yönetmek, özel sektör yönetimi, kamu yönetimi, devlet idaresi, yönetim bilimi, yönetimin özel alanları, uygulamalı olarak yönetim” gibi kavramlar dünyasını keşfederek bu kavramların ABD, Avrupa ve Türkiye’de gelişimini öğreneceksiniz. 
  • Bu temellendirme üzerinden yönetimin ana objesi olan “organizasyon” üzerine eğitim alacak ve organizasyonların (örgütlerin) tanımı, türleri, temel unsurları, karakteristik değişkenleri, toplumdaki yerleri ve önemlerini irdeleyeceksiniz. 
  • “A’dan Z’ye Organizasyon” aforizması ile bu alandaki güncel, kritik ve işlevsel kavramları, yenilikleri keşfedeceksiniz. 
  • Günlük hayatınızda uygulayabileceğiniz pratik ve yararlı bilgilerle bu Hap Eğitim’in “dönüştürücü” etkisini deneyimleyecek ve kendi çözümlerinizi üretebileceksiniz. 
  • Günümüzün yeni yönetim yaklaşımlarını ve tekniklerini inceleyebileceksiniz. 
  • “Yönetim Fonksiyonu”nun 5 temel işleyişini keşfedeceksiniz. 
  • “Organizasyon Amaçlarına Ulaşmada Liderin Yeri Ve Foksiyonu”nu öğrenerek işinizde ve kariyerinizde gereksinim duyacağınız donanıma sahip olacaksınız. 
  • Yönetmenin, durumu idare etmekten çok daha ötesi bir eylem olduğuna şahit olacaksınız. 

“Yönetmek durumu idare etmekten daha ileri, daha rafineri ve daha önemli bir eylemdir.”

Bekir Parlak

Yazar Hakkında

  • Bekir Parlak

Değerlendirmeler

0
0 Oy
5 Yıldız
0%
0
4 Yıldız
0%
0
3 Yıldız
0%
0
2 Yıldız
0%
0
1 Yıldız
0%
0

Henüz hiç değerlendirme yapılmamış.

Değerlendirme bırak

“Yönetim Bilimi ve Çağdaş Yönetim Teknikleri” ile ilgili ilk değerlendirme yapan siz olun