İşimiz, işinize yarayacak eğitimi vermek.

Yöneticinin Başarısızlık Rehberi

Kategori
Hukuksal
Eğitmen
Özhan Atalay

Eğitim Açıklaması

Hap Bilgisi

Hap Adı: Yondelis

Ne İşe Yarar: Bir yönetici veya iş sahibinin fark etmeden yapabileceği yönetim hatalarına dikkat çekerek pek çok değişik konuda metabolizmayı güçlendirecek sarı ışık yakar

İçeriğindeki Etkin Maddeler: Yöneticinin başına gelebilecek riskli durumlara karşı önceden önlemler alınabilmesi için bağışıklık sistemini güçlendirecek vitamin ve koruyucu maddeler içerir.

Uygunluğu: Orta ve üst düzey firma yöneticileri, yönetici olmaya hazırlanan firma personeli, uzun soluklu bir firma yaratmayı düşünen iş adamları için uygundur. Ülkemiz DNA şartlarına tamamen uygun hazırlanmış ve gerçek örneklerle desteklenmiştir.

Faydaları

Başarıların sihirli bir anayasası yok, ancak başarısızlıkların var. Bazı şeyleri yapmak başarılı olmamızı sağlayamaz ama bazı şeyleri yapmamak bizi başarısız kılar, para, zaman, moral kaybederiz, bazen de her şeyimizi kaybedebiliriz!

Dünyayı olduğu gibi değil olduğumuz gibi görürüz. İş dünyasını da öyle. Etrafımızdaki diğer kişilerin de bizimle benzer şeyler düşündüklerini zannederiz. Esasında durum öyle değildir. Yapay zekasının o güne kadar ki yaşanmışlıklarının gölgesinde diğerleri de kendileri için en rasyonel kararları vermeye çalışmaktadırlar. 

Elbette hata yapmadan başarılı olabilmek mümkün değildir. Hata yapmamaya çalışmak risk almamak demektir ve hiçbir başarı risk almadan gerçekleştirilemez. Ancak tüm riskler ölçülebilir olmalıdır yoksa bazı hatalar bize çok pahalıya mal olabilir. Dibini görmediğiniz bir suya balıklama atlamak sadece bir aptallıktır. Bu eğitim, katılanları iş hayatının tuzaklarına karşı örnekler ile uyaran bir misyon üstleniyor.

“Her başarılı insan; diğerlerinin denemeye korktuğu sıra dışı bir şeyleri şeyler yapmış olandır. “

Özhan Atalay

Yazar Hakkında

  • Özhan Atalay

    İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan Atalay; İngiltere’de lisan eğitimi, IMD Business School Lozan‘da liderlik ve dönüşüm eğitimleri aldı. SMMM Lisansı sahibi ve ICBC – Institute of Certified Business Consultants ABD ‘den lisanslı bir yönetim danışmanıdır. Atalay, iş yaşamına STFA İnşaat’ta adım attı. On yıl süren özel sektör deneyiminden sonra Skor Danışmanlık firmasını kurdu. İngiliz danışmanlık şirketi JeffCote Donnison ile iş birliği yaparak kurumsal verim artışı, yapılanma, mali danışmanlık ve vergi planlaması konularında hizmetler verdi. Aynı dönemde yine İngiliz kökenli ALM Systems firması ile otelciliğe özgü bir ERP sistemi geliştirerek kurulum ve desteğini gerçekleştirdi. Bir dönem sonra profesyonel hayatta geri dönen Atalay; Hitay Holding’de İcra Kurulu Üyesi CFO, Schindler Asansör AŞ’de Genel Müdür Yardımcısı, Premdor Masonite Kapı A.Ş Genel Müdür, Muratlı Karton AŞ’de Genel Müdür Yardımcısı, Vega İnşaat A.Ş’ de Genel Müdür olarak hizmetler verdi. Century 21 Türkiye ve ERA Real Estate Türkiye’nin yeniden yapılanma ve genel müdürlüklerini yaptı. İstanbul İhracatçılar Birlikleri eski yönetim kurulu üyeliği, Satış Guruları platformu üyeliği, çeşitli firmalarda icra, yönetim ve danışma kurulu üyelikleri bulunan Atalay’ın ‘Yöneticinin Başarısızlık Rehberi’ adında bir kitabı ve şu anda baskı aşamasında bulunan Müşterisini Yaratan Satıcı adlı iki kitabı bulunuyor. Atalay’ın “Gayrimenkul Profesyoneli El Kitabı” adlı üçüncü kitabı ise yayınlanmayı beklemektedir. İstanbul Hi-Fi kulübü eski başkanı olan Atalay; motosiklet ileri sürüş eğitmeni ve iki çocuk babasıdır. www.audiophile.org ve www.gittibu.com adlarındaki iki start-up web sitesinin kurucusudur.

Değerlendirmeler

0
0 Oy
5 Yıldız
0%
0
4 Yıldız
0%
0
3 Yıldız
0%
0
2 Yıldız
0%
0
1 Yıldız
0%
0

Henüz hiç değerlendirme yapılmamış.

Değerlendirme bırak

“Yöneticinin Başarısızlık Rehberi” ile ilgili ilk değerlendirme yapan siz olun