İşimiz, işinize yarayacak eğitimi vermek.

Yaratıcı Problem Çözme Teknikleri

Kategori
Yaratıcılık
Eğitmen
Gürcan Banger

Eğitim Açıklaması

Hap Bilgisi

Hap Adı: “Yaprotek”

Ne İşe Yarar: Farklı yaşam ve iş alanlarında ortaya çıkan veya çıkabilecek problemlerin çözümü için 10 adımlık yapısal bir metodoloji geliştirilmekte ve her adım için kişi veya grup haline uygulanabilecek özgün teknikler anlatılmaktadır.

İçeriğindeki Etkin Maddeler: Problem çözme metodolojisi ve çok sayıdaki teknik; insan zihninin ve topluluk bilgeliğinin etkin şekilde kullanımı için analitik, eleştirel, yaratıcı, yakınsak ve ıraksak ile kolaylaştırıcı düşünme yaklaşımlarını kullanır.

Uygunluğu: Problemin yaşamın her alanında olabilmesi nedeniyle yönetici, iş insanı, girişimci, akademisyen, öğrenci, araştırmacı, buluşçu ve geliştirici, yazar, analist ve stratejist ve düşünür özelliklerinden herhangi birine veya bunların ara kesitine uyan kişilere hitap eder.

Faydaları

Gürcan Banger, “Yaprotek” Hap Eğitim ile öncelikle problem kavramı öğrenilerek; kavramın sadece negatif özüt içermediği, esas olarak problemin pozitif olarak yaklaşılması gereken ve inovasyon yaratan bir yaşam unsuru olduğu öğrenilecektir. Söz konusu metodoloji, herhangi bir alandaki probleme uygulanabilecek nitelikte olup farklı problem tipleri ile kullanılabilecek çok sayıdaki teknik ele alınacaktır. Yazar kitapta ve eğitimde dile getirilen metodoloji ve teknikleri kendi danışmanlık çalışmalarında ve çalıştay etkinliklerinde aktif olarak kullanmaktadır. Buradan edinilen deneyim kitaba yansımış olup eğitimde de örneklerle aktarılacaktır.

Değişime direnmekten vazgeçtiğimizde hızlı bir uyum süreci ile başarıya ulaşabiliyoruz. Yapmamız gereken, yüreğimizin sıcaklığına aklın gücünü eklemek olmalıdır.

Gürcan Banger

Yazar Hakkında

  • Gürcan Banger

    GÜRCAN BANGER elektrik yüksek mühendisi, iş-işletme danışmanı, konuşmacı ve yazardır. Eskişehir Maarif Koleji ve ODTÜ Elektrik Mühendisliği Bölümü mezunudur. Aynı bölümde yüksek lisans çalışması yaptı. Kamuda mühendislik hizmetleri yapmanın yanında bilişim donanımı ve yazılımı, elektronik, eğitim sektörlerinde işletmeler kurdu, yönetti. Meslek odası ve sivil toplum kuruluşlarında yöneticilik yaptı. 2005’ten bu yana bazı büyük sanayi şirketleri de dâhil olmak üzere çeşitli kuruluşlarda iş kültürü, yönetim, yeniden yapılanma, kümelenme, girişimcilik, stratejik planlama, Endüstri 4.0 gibi konularda kurumsal danışman, iş ve işletme danışmanı ve eğitmen olarak hizmet sunuyor. Üniversitelerde kısmi zamanlı ders veriyor. Raylı Sistemler Kümelenmesi'nde küme koordinatörü olarak görev yaptı. Halen “bizobiz.net Danışmanlık ve Eğitim” firmasında proje koordinatörüdür. Kendini “business philosopher” olarak tanımlıyor. Düzenli olarak blogunda (https://bizobiz.net) yazıyor. Değişik konularda yayınlanmış kitapları var. Son çalışmalarından “Endüstri 4.0 Uygulama ve Dönüşüm Rehberi” Kasım 2018'de, “Endüstri 4.0 ve Akıllı İşletme” Eylül 2016’da (2018'de 2. baskı), “Endüstri 4.0 Ekstra” Mayıs 2017'de (2018'de 2. baskı), bir kişisel gelişim ve popüler felsefe kitabı olan “Aşkın Anlamlar Kitabı” Eylül 2017'de, “Camı Kırık Şiirler Senfonisi (şiir)” 2019'da ve “Yaratıcı Problem Çözme Teknikleri” 2019'da Dorlion Yayınları arasında çıktı. Düzenli olarak çeşitli gazete, dergi ve bloglarda yazıları yayınlanıyor.

Değerlendirmeler

0
0 Oy
5 Yıldız
0%
0
4 Yıldız
0%
0
3 Yıldız
0%
0
2 Yıldız
0%
0
1 Yıldız
0%
0

Henüz hiç değerlendirme yapılmamış.

Değerlendirme bırak

“Yaratıcı Problem Çözme Teknikleri” ile ilgili ilk değerlendirme yapan siz olun