İşimiz, işinize yarayacak eğitimi vermek.

Şirketlerde Sistem Nasıl Kurulur?

Kategori
Liderlik
Eğitmen
Ahmet Emre Aköz

Eğitim Açıklaması


Hap Bilgisi

Hap Adı: Sistem-in 10

Ne İşe Yarar: Kurumsallaşmanın şirketler açısından önemi ve faydaları öğrenilirken, değişim yönetimi ile kurumsallaşma sürecini sistematik bir şekilde yönetmeyi ve uygulamayı sağlar. 

İçeriğindeki Etkin Maddeler: Kurumsal sistem örnekleri, kurumsallaşma tarifleri, değişim yönetimi, kurumsal sistemin temelleri, yeni nesil sistem tasarımı

Uygunluğu: Şirketine ait kurumsallaşma seviyesini artırmak isteyen profesyonel yöneticiler, şirket hissedarları, kendisini bir adım ileriye taşımak isteyen çalışanlar, şirketin değişimini yönetecek veya bu değişimde uygulmacı olarak rol almak isteyen çalışanlar için uygundur.

Faydaları

Ahmet Emre Aköz, birçok farklı sektörde ve çaptaki şirketlerde ilk elden denenmiş ve başarıya ulaşmış kurumsallaşma yöntemlerini 10 adımda özetleyerek, “Sistem-in 10” Hap Eğitim ile şirketlerin değişim yolculuğunu nasıl yönetebileceklerini ve bu kapsamda kullanabilecekleri işlevsel yöntemleri örnekleriyle aktaracaktır.

Bu Hap Eğitim sayesinde:

  • Kurumsallaşma kavramının detaylarını ve adımlarını öğreneceksiniz.
  • Şirketlerde değişim yönetiminin nasıl uygulanması gerektiğini keşfedeceksiniz.
  • Kurumsal bir sistemin öğelerinin neler olduğunu ve nasıl uygulanması gerektiğini göreceksiniz.
  • Kurumsallaşma sürecinde şirketlerin karşılaşabileceği dirençleri ve bu dirençlerle mücadele edecek yöntemleri içselleştireceksiniz. 
  • Değişen iş dünyası dinamiklerine uyum sağlayan yeni nesil şirketlerin neler tasarladığıyle ilgili bilgi kazanacaksınız. 

“Kurumsal sistemlerin değişimi yönetmekle eş değer olduğu ve sistemin çıktı üretme başarısının, değişimi yönetme başarınızla orantılı olduğu bir gerçektir”

Ahmet Emre Aköz

Yazar Hakkında

  • Ahmet Emre Aköz

    Kariyerime ilk adımı henüz yeni mezun bir idealist olarak yönetim danışmanlığı sektöründe attım. En alt seviyeden başlayarak, sürekli gözlemledim, okudum, denedim, yanlışlar yaptım ve bunların sonucunda öğrendim, öğrendim ve öğrenmenin hiç bitmediğini sonunda anladım. Yaklaşık 7 yıl boyunca Türkiye’nin dört bir yanında 50’yi aşkın şirketin kurumsallaşma projelerinde yer aldım. Birbirinden farklı sektör ve büyüklükteki şirketlerin kurumsallaşma seviyelerini artırma beklentilerine çözümler ürettim, onlarca eğitim verdim ve yol gösterdim. Danışmanlık sektöründe edindiğim deneyimleri “bilgi güçtür” düşüncesini yıkmak amacıyla “paylaşılan bilgi güçtür” mottosuyla “Şirketlerde Sistem Nasıl Kurulur?” isimli kitaba dönüştürdüm. Son 2 yıldır ise Dimes A.Ş.’nin başarılı kurumsallaşma yolculuğuna katkı sağlamak adına Süreç Geliştirme çalışmalarını yürütmek üzere masanın diğer tarafına geçtim. Bu süre zarfında Türkiye’de alanında bir ilk olan Süreç Yönetimi Platformu’nun kuruluşunda rol aldım. Bugün, yeni deneyim ve uygulamalarla gelişen iş dünyasının daha iyi sonuçlar elde etmesini sağlayacak yeni yöntemler üzerine okuyan, yazan ve eğitim veren bir idealist olarak hala öğreniyorum ve öğrendiklerimi paylaşmaya devam ediyorum.