İşimiz, işinize yarayacak eğitimi vermek.

Kobiler İçin Dijital Dönüşüm Rehberi Endüstri 4.0

Kategori
Liderlik
Eğitmen
Alper Gerçek

Eğitim Açıklaması


Hap Bilgisi

Hap Adı: Digitol 

Ne İşe Yarar: Artık kaçınılmaz hale gelen dijital dönüşüm yolculuğuna çıkmak isteyen şirketler için başlangıç noktası sunar, dijital dönüşüm için rota belirler ve dijital dönüşüm sürecinde hangi adımların atılması gerektiğine dair aydınlatıcı bilgiler sunarak şirketlerde dijital dönüşüm bakış açısını oluşturur.  

İçeriğindeki Etkin Maddeler: Dijital dönüşümün gerçek anlamı, Türkiye ve dünya üzerindeki derin etkileri, dijital dönüşümü oluşturan teknolojik ve kültürel ögeler, uygulama örnekleri, dijital dönüşüm sürecinde karşılaşılabilecek zorluklar ve çözümleri, dijital dönüşümde başarının adımları

Uygunluğu: Dijital dönüşümü anlamak ve uygulamak isteyenler, şirketinde dönüşüm projesi başlatmak isteyen her seviyeden karar vericiler ve proje yöneticileri, dönüşüm projesinde yer alan ekip çalışanları için uygundur.

Faydaları

Alper Gerçek, “Digitol” Hap Eğitim ile 30 yılı aşan bilgi ve iletişim teknolojileri deneyimlerini aktarıyor. Artık birçok sektörde iş modellerini ve iş yapış şekillerini değiştiren, farklı fırsatlar sunan dijital dönüşümün anahtar noktalarını paylaşırken, bir şirketin dijital dönüşüm yolculuğuna çıkması için gereken bakış açısını nasıl oluşturacağı konusunda ipuçları veriyor. 

Bu Hap Eğitim sayesinde: 

  • Dijital dönüşümün içeriğinin ne demek olduğunu, hedeflerini ve aslında bir değişim hikayesi olduğunu anlayacaksınız.
  • Şirketlerde dijital dönüşüm için gerekli olan doğru soruları sorabileceksiniz. 
  • Kendi firmanızın dönüşüm hikayesini yazabileceksiniz. 
  • Dijital dönüşümü gerçekleştirecek teknolojiler ve dönüşüm kültürünün öğeleri hakkında bilgi edineceksiniz.
  • Olası zorlukları baştan öngörebilecek bakış açısına erişerek başarılı bir dönüşüm için atmanız gereken adımları öğreneceksiniz.
  • Çeşitli uygulama örneklerini inceleme şansı yakalayacaksınız. 

“Dijital dönüşüm bir değişim hikayesi. Hem kullandığımız araçlar ve teknoloji altyapımızda hem de iş yapış kültürümüzde. Başarı ise ikinci dönüşümde, kültür dönüşümünde gizli.”

Alper Gerçek

Yazar Hakkında

  • Alper Gerçek

    31 yıllık bilgi ve iletişim teknolojileri üzerine olan kariyer hayatımda birçok ürün ve sistemin tasarım, sistem tasarımı ve proje yönetimi aşamalarında görev aldım. 2016 yılında bir konferansta tanıştığım “Endüstri 4.0” kavramının ne kadar önemli olduğunu fark etmem ve bu kavramın ileriye dönük neleri değiştireceğini anlamam sonrasında son dört yıldır şimdiki adıyla dijital dönüşüm üzerine çalışmalarımı yoğunlaştırdım. Eğitimler ve konferanslar ile bir taraftan konuyu farklı boyutlarıyla öğrenip derinlik sağlarken diğer taraftan ülkemizde yapılan çalışmalarda (Dijital Türkiye yol haritası çalışması, 11. Kalkınma Planı hazırlığı gibi) aktif rol aldım. Aynı zamanda hem ülkemizde hem de dünyada dönüşüm projeleri yapan firmaları ziyaret etme, inceleme ve çıkarılmış dersleri dinleme fırsatım oldu. Bütün bu birikimlerin sonucunda şu anda kendi şirketimde dijital dönüşüm yolculuğuna çıkmak isteyen şirketlere eğitimler verip danışmanlık hizmeti sunuyorum.